Výstava Světlo a život (28. 7. 2017 - 31. 12. 2018)

Výstava Světlo a život v Nové budově Národního muzea
Posviťte si s námi na život – navštivte novou přírodovědnou výstavu v Nové budově Národního muzea.

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava představí život v jeho nejrozmanitějších formách přizpůsobených na (ne)dostatek světla v různých biotopech.

Výstava návštěvníky postupně provede na první pohled nesouvisejícími prostředími. V jeskyni si prohlédnou život v podzemí, tedy v absolutní tmě, později skrz půdu vystoupí na rozlehlé stepi s velkými býložravci a nádherně zbarvenými motýly. Celý příběh vyvrcholí zápasem o světlo v prostředí tropického lesa.

Z mnoha vystavených exponátů jistě zaujme například kostra hyeny jeskynní, krásné modely klíštěte a blechy v nadživotní velikosti, minerály s fluorescentními vlastnostmi nebo vzácný exemlář karakala.

Světlo a zajímavosti s ním spojené jsou prezentovány i díky interaktivním panelům a zajímavým aktivitám. Vyzkoušet si lze například malování světlem na speciální plátno nebo práci paleontologa při odkrývání jeskynních kosterních nálezů.    

Výstavou provází také veselé komiksové příběhy určené nejen dětským návštěvníkům.

Ke stažení je mobilní aplikace Národního muzea, kterou mohou všichni příznivci výstavy brouzdat i z pohodlí domova a dozvědět se tak více zajímavostí. Vydán je rovněž tištěný katalog v česko-anglické verzi.

Termín konání: 28. 7. 2017 - 31. 12. 2018

Místo konání: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Více informací naleznete na www.nm.cz

Podzimní listí

©Střechy Praha 2011 | Internetové stránky Studio Illek